Přehled krojových součástí pro nováčky

Součásti kroje, které je nejpozději do tábora nutné pro vlčata a světlušky pořídit jsou: skautská krojová košile a základní nášivky. Pro benjamínky stačí skautské triko – vše zařídí vedoucí.

Kroj ani nášivky není nutné pořizovat nové, můžete se poptat ostatních rodičů v okolí. Odkazy dáváme na skautský obchod Junshop, kde se dá pořídit vše na jednom místě.

1. Skautská krojová košile (velikosti viz odkaz)

2. Základní nášivky

• Dále je povinná nášivka domovenka Ochoz a šestka vlčat/ roj světlušek. Ty zakoupíte u vedoucích během roku.
  • Nášivky družiny (Panteři/Jestřábi/Myšky), oddílovou nášivku Šošona a šátek Šošonů zakoupí děti během roku.
  • Slibový odznak, šátek s turbánkem a šnůrku obdrží nováčci na táboře při splnění slibu světlušek/vlčat.

Kam nášivky našít a více ke skautskému kroji zde: Skautský kroj – Skautská křižovatka