18.11.2016

R.I.C.H.N.A.S.

Prapočátky našeho kmene spadají do roku 2004, kdy se několika jedincům z oddílu Šošonů podařilo složit roverskou zkoušku a dosáhli věku 15-i let. Následně  pak fungovali společně s vedoucími Šošonů a pojmenovali se „Rychlá rota“ – na založení samostatného kmene jich bylo přece jen málo.
To se ale změnilo rok příští. Na šošonském táboře „Non-stop“ se podařilo roverskou (a rangerskou) zkoušku splnit dalším devíti lidem a společně s loňskými absolventy se dohodli, že začátkem školního roku založí roverský kmen.
První schůzka se konala 15.září 2005 a byla na ní domluvena akce, která se odehrála u Elišky na chatě. Dalo by se říct, že tento podnik byl oficiálním dnem založení našeho roverského kmene. Ve večerních (a ranních) hodinách 30.9.-1.10.2005 jsme položili určité základy, zkusili jsme navrhnout budoucí program, rozdělili funkce a vymysleli jsme několik jmen pro kmen. Ve finále zvítězila zkratka R.I.C.H.N.A.S. – Rychlí, Inteligentní, Cílevědomí, Houževnatí, Nadaní, Atraktivní Skauti s tím, že první a poslední písmeno bylo schválně vybráno, aby tvořilo zkratku RS.
Od té doby náš kmen začal samostatně fungovat vedle oddílu Šošonů, se kterým však obrovsky korespondoval – členové kmene vedli šošonské družiny, připravovali program pro oddíl a zaštiťovali celo-táborovou hru – a tak je tomu doposud. Mimo to jsme se ujali přípravy střediskové hry „Lesní lidé“ a tato tradice nám rovněž vydržela (nebo byla automaticky přiřazena? J).
Po malých krůčcích jsme se pak také vydali do různých akcí samostatně, jen za kmen. Z těch menších: Bowling, skautské hory, Kapka… a z větších: Orbis 2006, Jamboree 2007, ObRok, Hustě napruzené prasátko aj. RS také každoročně pomáhají s přípravou Dětského dne, který u nás zaštiťují hasiči.  Samozřejmě se setkáváme i „mimo kmen“ na akcích jako pálení čarodějnic, oslavy narozenin atd.
V současné době má kmen 22 registrovaných  členů. Vedoucím kmene je Jan Šedý – Žancek. Někteří „zakladatelé“ kmene po třech letech zjistili, že roverský program není pro ně to pravé, samo se nazvali „Vyvrhlíky“ a vrátili se zpět působit k Šošonům. R.I.C.H.N.A.S. však nemají nouzi o nové členy, kteří z Šošonů přicházejí, a každoročně jich několik, po splnění roverské zkoušky, přistoupí.